Український центр
соціального
та культурного розвитку

Календар подій

« Травень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Середа, 06 вересня 2017 12:50

Всеукраїнський конкурс «Україна в родинних історіях»

Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Конкурс для дітей і молоді Конкурс для дітей і молоді nmiu.com.ua

7 вересня о 12:00 у Національному музеї історії України стартує конкурс творчих робіт дітей та молоді. 

Конкурс,в якому зможуть взяти участь діти та юнацтво віком 11 – 21 років, організовує Національний музей історії України за підтримки Міністерства молоді і спорту України та громадської ініціативи «Асоціація творців для дітей на історичну тематику «Пам'ять майбутнього».

У заході візьмуть участь: заступник міністра молоді та спорту Олександр Ярема, директорка Національного музею історії України Тетяна Сосновськата кураторка конкурсу, співробітник НМІУ Ярослава Музиченко.

Конкурс покликаний пробуджувати у молодого покоління відчуття причетності до загальноукраїнської історії здобуття свободи – через історію своєї родини; єднання локальних історій у всезагальну національну пам'ять; формувати цілісне бачення історії нації – через життєпис волелюбних родин.

«Упродовж ХХ століття історії багатьох родин були замовчані, стерто з пам’яті спогади про унікальні постаті, які були лідерами думок, вели за собою. Люди боялися розповідати нащадкам про родичів, яких репресували. Вони таким чином хотіли вижити і не зазнати переслідування, та вберегти своїх дітей. Утім, стираючи з пам’яті історію таких родичів, ми позбавляємо себе самих їх волелюбності. Сім’ї мають право повернути собі родинну історію, а ми –  знати історію України на прикладі цих родин», – каже директорка Національного музею історії України Тетяна Сосновська.

На конкурс можна подавати запис родинної історії і творчу роботу на її основі. Це може бути як імпровізована телепрограма, де в цікавій формі йтиметься про те, якими місцями рідного міста чи села зазвичай ходили і чим жили родичі 100 чи 50 років тому, так і віртуальний музей; сайт родини; авторський мультфільм, оповідання, вірш, пісня чи картина тощо. Пропонується творчо подати як одну оповідь з життєпису родини, так і кілька. Основна вимога – це має бути історія українських родин у ХХ столітті, де описано їх цінності, побут, дорогу до свободи, перешкоди на цьому шляху і способи їх подолання.

«Упродовж останніх 26 років подібного конкурсу творчих робіт ніхто не проводив.  Ми хочемо, щоб це був усвідомлений запис історії, яка веде до незалежності України, до свободи народу», – пояснює кураторка конкурсу Ярослава Музиченко.

Творчий конкурс також дає змогу молодому поколінню проявити свої творчі здібності і нахили в сучасний самобутній спосіб. Роботи можна подавати до 30 вересня на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Оголошення і нагородження переможців у трьох вікових категоріях (11-13 років, 13-16 років, 16-21 років) відбудеться 14 жовтня у НМІУ. Кращі роботи будуть представлені на сайті Національного музею історії України та інших порталах у мережі інтернет.

 

Джерело: "НМІУ"

 

Прочитано 13409 разів
Детальніше в цій категорії: « Виставка “Тіні зимового саду”