Ukrainian Center
for Social and
Cultural Development

Календар подій

« May 2020 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Wednesday, 06 September 2017 15:06

На Київщині бібліотекарка збирає старожитності

Rate this item
(0 votes)
Ольга Шульга Ольга Шульга visnik-press.com.ua

49-річна Ольга Шульга із Єрківець (Переяслав-Хмельницький р-н) відтоді, як у 1986 році здобула професію бібліотекаря, цій справі присвятила все життя.

Свій трудовий шлях вона розпочала у сільській бібліотеці Гайшина, а потім працевлаштувалася у центральну дитячу книгозбірню нашого міста.

– Там я попрацювала зо два роки і пішла в декретну відпустку, – розповідає пані Ольга. – А після народження доньки, як прийшла в єрківецьку  бібліотеку, так тут працюю й понині. Свою роботу дуже люблю, перш за все – за можливість спілкуватися з людьми. Із радістю зустрічаю тут молодих мам із їхніми дітками. Аби малюкам, які ще не вміють читати, тут почувалося хороше, я облаштувала для них куточок із дитячими іграшками та забавками. Особливе задоволення отримую й від спілкування із односельцями похилого віку. А таких відвідувачів у мене вистачає. У деяких з них вже й зір негодящий для читання, та все ж виходити зі списку читачів нашої бібліотеки не хочуть. Якось до мене завітала одна бабуся та й каже: «Оце, донько, принесла тобі книжки і більше їх не братиму, бо вже дуже погано бачу». Щойно я зібралася закривати її абонентську картку, як вона мені видає: «Ні, Олю, нехай цей раз буде не останній. Дай мені ще цікавішу книжку, аби я швидше її прочитала і знову прийшла до тебе». І так постійно. Хіба не зворушливо?

 

Бібліотека займає чотири кімнати. В одній з них – дитяча, в іншій – художня література. Є тут й кабінет з комп’ютером і безкоштовним Wi-Fi та світлиця, де експонуються старовинні предмети вжитку та побуту. Серед них ложки, миски, глечики, сулії, макітри, прядки, коромисла, шкіряні сита, корзини, праски, ножиці для підстригання овечок, постоли, друкарські машинки, фотоапарати, годинники, рамки для портретів, стільці та ще багато чого.

 

– Збирати старовинні речі – моє давнє захоплення, – зізнається бібліотекарка. – Єрківчани знають про це, і щойно знайдуть якусь річ із минулих століть, мерщій несуть до мене. Чимало старожитностей презентували й дачники. Зокрема, оці величезні макітри для заміщування тіста вони виявили на горищах старих хатин, придбаних ними у нашому селі.

 

Серед антикваріату в цій бібліотеці-світлиці є ще й старовинний чоловічий та жіночий одяг, дитяча підвісна люлька, скатертини.

 

– Ось ця ткана скатертина була виготовлена на початку минулого століття, – Ольга Шульга показує на виріб, яким заслано стіл. – Так, на вигляд вона як нова і сучасна. Відразу й не скажеш, що їй близько 90 років. А доля цієї скатертини така. У 1930-х роках під час масової конфіскації майна у куркулів одна заможна сім’я із Єрківець, аби найкращі речі не потрапили до рук радянських посадовців, тихцем їх віддавала бідним людям. Так одній жінці із нашого села, яка мала двох дорослих доньок, перепала оця скатертина. Та ж ховала її допоки одна з доньок не вийшла заміж. Але й донька, отримавши цю річ на придане, також чомусь ніколи її не використовувала. А оце зо два роки тому вона принесла її до нашої бібліотеки. Я ж не можу тримати таку красиву річ у шафі. Ось прибрала нею світлицю, а ще використовуємо її під час всіляких виставок: накриваю нею стіл, на який виставляю ті чи інші експозиції.

 

На стіні у світлиці висять ікони, вишиті молитва «Отче наш» та портрет Тараса Шевченка. На стелажі лежать збірки єрківецьких поетів – Миколи Шульги, Марини Волошин, Ольги Забіли. А ще тут є папка із написом: «На сторінках преси». В ній зберігаються вирізки із «Вісника», які вміщують публікації про Єрківці та його людей. Вони тут є навіть із газети «Комуністична праця». Щодо книжкового фонду цієї книгозбірні, то він налічує близько 13 тисяч примірників.

 

– Цьогоріч вперше за багато років наша бібліотека дещо поповнилася новенькими книгами, як для дітей, так і дорослих. Книги передає нам центральна районна бібліотека, – радо сказала Ольга Шульга.

 

Єрківецька бібліотека відкрита для відвідувачів три дні на тиждень (у понеділок, вівторок і середу). Ольга Шульга працює тут на півставки.

 

Джерело: "Вісник Перевлавщини"

Read 410 times